Doporučení


Při parkování raději požádejte posádku, aby Vám ukazovala optimální směr tak, aby jste zbytečně obytný vůz nepoškodili. To doporučujeme i při vjezdu do kempů, kde jsou většinou vzrostlé stromy, nebo tam, kde je to třeba.

Prosíme posádku o šetrné zacházení s nábytkem a výbavou, pokud Vám něco nejde otevřít, zapnout - raději se poraďte. Prosíme Vás, minimálně používejte sílu, vše je vytvořeno pro jednoduché ovládání i když trošku odlišné než jste zvyklí ze svých domovů. Prosíme, zacházejte se vším, tak, jako by to byl Váš majetek.

V nástavbě doporučujeme se pohybovat bez obuvi. 

Ve vozidle a nástavbě je zakázáno kouření, používat svíčky, prskavky, atd.

Je zakázáno provádět jakékoli úpravy (polepování, vrtání, atd.)

Při neodstranitelném poškození interiéru nebo exteriéru účtujeme úhradu v plné výši. 

Je zakázáno uvnitř karavanu převážet jízdní kola, kempový nábytek, popř. lyže a jiné předměty, které by mohli poškodit vnitřní vybavení. (kempingový nábytek pouze v úložném prostoru pod postelemi )

Zakázáno je používání běžného toaletního papíru do chemického WC.

Zakázáno je používání chemického WC bez chemie.

Zákaz vstupu zvířatům! Budou-li při předání v karavanu zvířecí chlupy, pronajímatel strhne z kauce částku 5.000,- Kč za generální vyčištění a desinfekci karavanu mokrou cestou. Jsou totiž i lidé, kteří trpí alergií na zvířecí chlupy, šupiny ze zvířecí kůže, apod.

Při nedodržení výše uvedeného může pronajímatel strhnout z kauce částku za úklid nad rámec běžného stavu, viz. všeobecné podmínky.

Při opuštění vozidla nezapomeňte zavřít střešní okna, veškeré dveře, nezapomeňte na klíče od vozu a nástavby.

Při opuštění vozidla vypněte symbol funkce tlakové vody, vypněte všechny světla, zasuňte markýzu.

Myslete na to, že řídíte poměrně velké auto o délce 5993 mm, šířky 2340 mm, výšky 2900 mm a váhy 3.500 kg. Při jízdě si stanovujte rychlost o 20-30 km/h nižší než by tomu bylo u osobního automobilu - zejména v zatáčkách, na kruhových křižovatkách a na silnicích nižších tříd a přístupových cestách do kempů a podobně. 

Trasu si s rozmyslem naplánujte, tak, aby nedocházelo ke stresovým situacím při Vaší cestě.

Při jízdě myslete na šířku a výšku obytného auta, soustřeďte se zejména na kraj vozovky a možných překážek ve výšce kolem 3 metrů nad zemí. Pozor na kmeny a větve stromů, konstrukce mostů a světlost mostů.Na dálnici doporučujeme cestovní rychlost kolem max. 105-110 km/hodinu. Pozor při výjezdu do volné krajiny a při předjíždění kamiónů, autobusů na boční vítr. 

Při jízdě mějte všechna okna nástavby zavřená.

Obytný automobil má 6 rychlostních stupňů, prosíme, využijte je tak, jak se má, např. 4 rychlostní stupeň se dá zařadit už při rychlosti 45 km/hodinu. 6 převodový stupeň využijte pro ekonomickou jízdu na dálnicích a na silnicích I. třídy. Motor automobilu nepřetáčejte. Prosíme Vás o šetrné přejíždění nebo vyhýbání se terénním nerovnostem na vozovce a přístupových cestách.